هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

یک خبر جغرافیایی

طی عملیاتی پنج ‌ساعته ماموران فرماندهی انتظامی نایین، یک گروه 20 نفره شرکت‌کننده در مسابقات رالی که در کویر گرفتار شده بودند، نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، اظهار داشت: یک گروه 20 نفره با 9 دستگاه خودرو شرکت‌کننده در مسابقات رالی که وارد کویر نایین شده بودند به دلیل گم کردن مسیر، در ماسه‌های کویری گرفتار شده و قادر به ادامه مسیر نبودند.
وی افزود: گم‌شدگان با استفاده از تلفن ماهواره‌ای خود با پلیس تماس گرفته و درخواست کمک کردند که با بررسی ماموران توسط دستگاه جی‌پی‌اس مشخص می‌شود این افراد در موقعیت منطقه کویری ریگ‌جن نایین قرار دارند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: به محض اطلاع از موقعیت گم‌شدگان، چهار اکیپ متشکل از ماموران انتظامی و نیروهای امدادی هلال احمر به محل اعزام و با تلاش پنج ساعته به این گروه ملحق و آنها را نجات دادند.
فرمانده انتظامی نایین گفت: یک‌ نفر از این گروه که مصدوم شده بود، توسط نیروهای امدادی به مرکز درمانی نایین انتقال یافت که حال عمومی وی نیز رضایت‌بخش اعلام شده است.

وی همراه داشتن تلفن ماهواره‌ای و دستگاه جی‌پی‌اس را در این حادثه بسیار موثر عنوان کرد و بیان داشت: استفاده از این وسیله کمک شایانی کرد تا مختصات جغرافیایی این افراد شناسایی شده و نجات یابند
.

  
; ساعت ۱:٥٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ اسفند ۱۳۸٧