هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

آتشفشان "سفید راه" ایلام فعال شد

نمایی از تفتان تنها آتشفشان نیمه فعال ایران

به گفته شاهدان عینی، آتشفشان "سفید راه" در نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان مرزی مهران در جنوب استان ایلام طی چند روز گذشته فعال شده است.

به گفته شاهدان، بدنبال وقوع چندین زلزله در مناطق مرزی استان ایلام، آتشفشان سفید راه در نزدیکی روستای "نادرآباد" دهستان "شوهان" از توابع شهرستان مرزی مهران فعال شد.

بنابر اطلاعات به‌دست آمده، از دهانه قسمت فوقانی این آتشفشان گاز و مواد مایع سوزانده خارج می‌شود که بیشتر بوی قیر سوخته می‌دهد.

یکی از مسوولان فرمانداری شهرستان مهران نیز گفت:این آتشفشان محوطه‌ای به اندازه یک اتاق ‪ ۲۴‬متری را در برگرفته است و احتمال می‌رود در آینده نزدیک به دلیل فعل و انفعالات زمین فوران کند.

طی دو هفته اخیر ‪ ۱۰‬زمین لرزه نسبتا شدید در نوار مرزی استان حوالی شهرستانهای مرزی مهران و دهلران در جنوب شهر ایلام به وقوع پیوسته که خوشبختانه هیچ گونه تلفات جانی در برنداشته است.

ایرنا

  
; ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸٧