هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

کشف قدیمی‌ترین سنگ زمین

دانشمندان به تازگی موفق به کشف قدیمی‌ترین سنگ زمین شدند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی لایو ساینس، دانشمندان موفق به کشف سنگی مربوط به بیش از 5 میلیارد سال قبل شده‌اند و این سنگ قدیمی‌ترین سنگی است که تاکنون شناخته شده و حدود 250 میلیون سال از سنگ قبلی که به عنوان قدیمی‌ترین سنگ زمین شناخته شده بود، قدیمی‌تر است
.


در این گزارش آمده است: زمین در حدود 6/4 میلیارد سال قبل از لوح‌های گاز و گرد و غبار‌هایی که به دور خورشید می‌چرخیدند، به وجود آمده است. کار شناخت بقایای پوسته زمین در اوایل شکل‌گیری آن بسیار سخت و دشوار است زیرا این مواد هم اکنون به درون زمین رفته‌اند و بارها و بارها تغییر شکل داده‌اند.

جغرافی‌دانان معتقدند این سنگ مربوط به زمان‌‌های اولیه شکل‌گیری زمین است و این دانشمندان برای شناخت بیش‌تر سن این سنگ نیاز به آزمایشات بیش‌تری دارند و مطاعاتی که تاکنون انجام شده نشان می‌دهد که سن این سنگ می‌تواند بین 8/3 تا 28/4 میلیارد سال باشد.

این مطالعات توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه مونترال کانادا انجام شده و جزئیات آن در مجله ساینس در تاریخ 25 سپتامبر منتشر شده است.

کارلوس سپرست این تحقیقات گفت: شناخت بیش‌تر این نوع سنگ‌ها می‌تواند به شناخت تغییر شکل پوسته زمین به جغرافی‌دانان و دانشمندان کمک شایانی کند.

  
; ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸٧