هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

ماهواره تحقیقاتی برای راهیابی ساده روی زمین

این ماهواره که جیو بی نام دارد بر راس یک موشک سایوز، روز شنبه ساعت ده و شانزده دقیقه شب به وقت گرینویچ زمین را به مقصد فضا ترک کرد. جیو بی تکنولوژی های کلیدی را آزمایش خواهد کرد که نهایتا قرار است بر روی شبکه سکوهای عملیاتی گالیله در فضا به کار بروند.

این تکنولوژی ها شامل ساعت های اتمی می شوند که با دقت بسیار زیاد به کمک تمام کاربردهای راهیابی ماهواره ای می آیند


جیو بی دومین ماهواره تحقیقاتی است که پس از پرتاب جیو ای به فضا در سال 2005، به فضا فرستاده می شود.ساعتی که در جیو بی به کار برده می شود برای ثبت زمان با دقت بسیار بالا طراحی شده که زمان را با دقتی بیشتر از یک نانوثانیه یا یک میلیاردم ثانیه در بیست و چهار ساعت محاسبه خواهد کرد. پرتاب این ماهواره در روز شنبه حادثه مهمی برای پروژه گالیله بود که تا کنون چندبار با تاخیر مواجه شده است.اروپا تا به امروز حدود یک میلیارد و 600 میلیون یورو صرف این پروژه کرده و وزرای این قاره هشدار داده اند که با بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون دلار دیگری که اخیرا برای این پروژه تصویب کرده اند موافقت نخواهند کرد. گالیله تکنولوژی تکمیلی جی پی اس قلمداد می شود و برای بهبود بخشیدن به پوشش و دقت علائم زمانی که از فضا منتقل می شود طراحی شده است. اگر تمام تکنولوژی های به کار رفته در جیوبی به خوبی کار کند مهندسان اولین ماهواره های عملیاتی خود رابا استفاده از این تکنولوژی ها در سال 2010 به فضا خواهند فرستاد.

  
; ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٧