هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

در همایش مکه؛ مرکز زمین مطرح شد


ساعت مکه باید جایگزین ساعت گرینویچ شود
• این ساعت قبله را از هر مکانى در جهان نشان مى دهد و عقربه هاى آن عکس ساعت هاى فعلى است و مانند حرکت ستاره ها و اجرام آسمانى و حتى موافق گردش خون در بدن انسان است و در وسط کره زمین قرار دارد

گروه اجتماعى- شرکت کنندگان در همایش «مکه؛ مرکز زمین» در قطر با اشاره به اینکه مکه مرکز زمین است خواستار استفاده از زمان مکه به عنوان زمان واحد جهانى به جاى گرینویچ لندن شدند.
به گزارش مهر، «یوسف القرضاوى» رئیس اتحادیه جهانى علماى مسلمان در این همایش از علماى مسلمان دعوت کرد که زمان را به وقت مکه تغییر دهند، چرا که تحقیقات علمى نشان داده که این شهر مرکز کره زمین است.
وى گفت: کعبه هویت مسلمانان است و باید از عزت مسلمانان حمایت کرد. هیچ برخورد و تناقضى در اسلام میان علم و دین وجود ندارد و آیات بسیارى در قرآن کریم به این مسئله اشاره دارد.
«یاسین شوک» فلسطینى الاصل و سازنده ساعت مکه یادآور شد: این ساعت قبله را در هر مکانى در جهان مشخص مى کند و عقربه هاى آن با حرکت طواف دور کعبه از چپ به راست و عکس عقربه هاى ساعت هاى موجود است.
وى افزود: ساعت مکه با توجه به دستاوردهاى علمى در مرکز زمین قرار دارد و اگر از آن به جاى گرینویچ به عنوان ساعت جهانى استفاده شود، کاملاً درست است. این ساعت قبله را از هر مکانى در جهان نشان مى دهد و عقربه هاى آن عکس ساعت هاى فعلى است و مانند حرکت ستاره ها و اجرام آسمانى و حتى موافق گردش خون در بدن انسان است. علاوه بر آن مسافت مکه تا قاره هاى مختلف جهان یکسان است؛ یعنى در وسط کره زمین قرار دارد.
دکتر «زغلول نجار» استاد زمین شناسى و کارشناس اعجاز علمى قرآن و سنت نیز در این همایش با اشاره به اینکه هیچ انحراف مغناطیسى در خط طولى مکه مکرمه وجود ندارد، یادآور شد: انگلیس خط گرینویچ را به عنوان معیار وقت در جهان انتخاب کرده است آن هم به علت سیطره استعمارى.
دکتر «احمد على بدوى» استاد زلزله و مدیر مرکز نجوم و ژئوفیزیک مصر وضعیت مکه را در برابر زلزله توضیح داد و گفت: ویژگى ژئولوژى مکه به گونه اى است که زلزله در آن بسیار نادر است و تاکنون زلزله اى که تاریخ آن را ذکر کند در ام القرى اتفاق نیفتاده است. در نتیجه مکه تنها جایى است که با وجود سلسله کوه هاى متعدد حامى مستحکمى دارد.
براساس این گزارش، عربستان اعلام کرد ساعت جدید در یکى از برج هاى مکه قرار مى گیرد.
همایش بین المللى «مکه؛ مرکز زمین» با مشارکت کارشناسان شریعت اسلامى، مهندسى، نجوم و قانون با دو محور دینى و علمى در دوحه پایتخت قطر برگزار شد.

  
; ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸٧