هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

آب شیرین کاملا کمیاب است

۷۰ درصد از سیاره خاكی ما پوشیده از آب است. با وجود این در گزارش زیست محیطی سازمان ملل، «Geo-۴» پیش بینی می شود كه در سال ۲۰۵۰ پنج میلیارد و یك میلیون نفر از كمبود آب رنج خواهند برد. به گزارش دویچه وله، تنها ۳ درصد از منابع آب كره زمین، آب شیرین قابل نوشیدن است و بشر تنها به یك درصد از این سه درصد دسترسی دارد: از آب شیرین موجود در جهان، ۷۰ درصد برای كشاورزی۲۰، درصد در بخش صنایع و تنها ده درصد آن برای مصارف خانگی استفاده می شود. پس جای تعجب نیست كه هم اكنون بر اساس گزارش سازمان ملل، یك میلیارد و دو میلیون انسان از دسترسی به آب نوشیدنی، محرومند. در این گزارش پیش بینی شده كه در سال ،۲۰۵۰ پنج میلیارد و یك میلیون نفر از كمبود آب رنج خواهند برد. اما هر انسان روزانه دست كم به چند لیتر آب احتیاج دارد؟ پاسخ ۲۰ تا ۵۰ لیتر است. هر شهروند معمولی آلمانی روزانه ۱۲۶ لیتر آب مصرف می كند در آمریكا این مقدار به بیش از ۳۰۰ لیتر می رسد!
در به در به دنبال آب
در كنار محدودیت منابع آب شیرین، رشد جمعیت، آلودگی منابع آب شیرین و نابودی محیط زیست از عواملی هستند كه به بشر، محتاج همیشگی آب، خبر از آینده ای تیره می دهند. این آینده تیره بیش از پیش دامنگیر ساكنان قاره آفریقا و آسیا خواهد بود، جایی كه از هم اكنون كمبود آب بیش از سایر قاره ها خودنمایی می كند. در كنار عوامل گوناگون، توزیع نابرابر منابع آب شیرین در بخش های گوناگون كره زمین و نبود تكنولوژی لازم برای بهره برداری و مصرف مجدد آب در دو قاره آسیا و آفریقا، تأمین آب آشامیدنی را برای ساكنان این دو قاره با مشكل مواجه كرده است. در این دو قاره اغلب، رسیدن به آب آشامیدنی برابر است با كاری طاقت فرسا. در بیشتر كشورهای آفریقایی، آب از چاله ها و بركه هایی به دست می آید كه آبشخور حیوانات نیز هستند. این آب آشامیدنی، آلوده به میكروب، ویروس و انگل هایی است كه سلامتی مصرف كنندگان را به خطر می اندازند. اگر چه آلمان از نظر منابع آب هنوز غنی است، اما طبق گزارش های مركزكارشناسی «پیامدهای تغییرات جوی و تطابق با آنان» ریزش باران در تابستان كم و كمتر می شود. از سوی دیگر افزایش دما كه تبخیر بیشتر آب های سطحی را به دنبال دارد، سال به سال مسأله كمبود آب را برای ساكنان كشورهای قاره سبز، از جمله آلمان جدی تر می كند. سرچشمه بحران آب را نه تنها در انسان ها كه باید در ساختارهای سیاسی و اقتصادی جهانی جستجو كرد كه مسئولیت تقسیم و توزیع وكنترل آب را بر عهده گرفته اند. برای تضمین تأمین آب آشامیدنی در جهان از هم اكنون باید به فكر چاره بود. با بهره برداری صحیح، تصحیح الگوی مصرف و با طرح ها و برنامه های كارآمد و تازه باید از هم اكنون به جنگ با كمبود آب رفت، پیش از آن كه جنگ آینده، جنگ بر سر منابع آب باشد.
چند طرح نو برای به دست آوردن آب شیرین
طرح های تازه برای به دست آوردن آب شیرین باید به گونه ای باشند كه تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز انسان را تضمین كنند. اگر چه تا تأمین كامل آب مورد نیاز ساكنان كره زمین، راه طولانی در پیش است، اما در این مسیر گام های مثبتی برداشته شده است. از جمله طراحی وسایلی كه با آنان از آب شور آب آشامیدنی به دست می آید.
تبدیل آب باران به آب آشامیدنی
آب باران از طریق یك سیستم لوله ای از سقف خانه به درون خانه هدایت می شود. با فیلترهای پیش رفته آب باران به حدی پالایش می شود كه برای استفاده در سیفون توالت ها، ماشین لباسشویی یا آبیاری باغچه، بدون افزودن مواد شیمیایی، قابل استفاده باشد. آب به دست آمده از این راه هنوز برای مصارفی چون نوشیدن یا حمام كردن مناسب نیست چرا كه بدون كنترل های شیمیایی، نمی توان تضمین كرد كه این آب آلوده به باكتری نیست. این روش در مناطق خشك با نزولات جوی پایین راه حل مناسبی نیست اما در اروپا روش خوبی برای صرفه جویی در مصرف آب است.
آب از رطوبت هوا
در مناطق خشك و كویری با ریزش جوی سالیانه پایین، به راه حل دیگری نیاز است. اهالی یك روستا در شیلی از روش جالبی برای رسیدن به آب آشامیدنی استفاده می كنند كه به آن «شكار مه» می گویند. در این روش مه در تورها و شبكه های ریز بافتی محاصره می شود. مه به دام افتاده بر روی دانه های شبكه تقطیر شده و قطره های تولید شده از طریق لوله ها به عنوان آب آشامیدنی به روستا می رسند. دانشجویان دانشگاه هلسینكی درست با تكیه به همین روش دستگاهی اختراع كرده اند كه برای به دست آوردن آب در مناطق كویری كمك بسیار بزرگی است.
آب شیرین از آب دریا
برای به دست آوردن آب شیرین از آب دریا دو راه وجود دارد: در تأسیسات نمك زدای حرارتی، آب دریا حرارت داده می شود و از بخار آن آب تازه به دست می آید.در روش دیگر آب دریا با گذر از یك دیافراگم كه به گونه ای انتخابی مواد را از خود عبور می دهد، نمك زدایی می شود. مصرف بالای انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای از معایب این روش هستند. برای رفع این مشكل چاره ای اندیشیده شده: «نیروگاه های موجی» از تراكم انرژی موج های دریا بهره گرفته و از این راه انرژی تولید می كنند. به این ترتیب مشكل تولید و انتشار گاز CO۲ برطرف می شود.
ذخیره گر زندگی
یك مخترع بریتانیایی بطری ساخته است كه با آن می توان آب شیرین به دست آورد. این اختراع كه «Lifesaver» نام دارد، با كمك یك فیلتر، كوچكترین مواد سمی و ویروس های موجود در آب را كه از ۱۵ نانومتر بزرگ ترند، بدون استفاده از مواد شیمیایی جدا می كند. این بطری با آب آلوده پر شده و به وسیله پمپی كه با نیروی بازو كار می كند، آب آلوده را فیلتر كرده و به آب آشامیدنی تبدیل می كند. این روش هرچند كه راه حلی برای به دست آوردن آب در مقیاس های بزرگ نیست اما در كشورهای فقیری كه هر روزه با آب آلوده سر و كار دارند، راه حل مناسب و نجات دهنده ای است. از سوی دیگر قیمت این بطری ۳۲۵ یوروست، مبلغی كه برای ساكنان كشورهای در حال توسعه و فقیر به معنای ثروت است

روزنامه ابرار

 

 

  
; ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٦