هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

کت مجهز به Gps تولید شد

یک شرکت انگلیسی اولین اورکت مجهز به Gps را با هدف ردیابی آسان کودکان تولید کرد.
شرکت "بلید رانر رامفورد" در اسیکس انگلیس که لباس های یک شکل پلیس و سرویس های امنیتی را تولید می کند، به تازگی لباسی را عرضه کرده است که امکان موقعیت یابی کسی که آن را پوشیده در همه نقاط دنیا فراهم می کند.
براساس گزارش آسوشیدتدپرس، این لباس به قیمت ۲۵۰ پوند (درحدود ۳۶۰ یورو) عرضه می شود و والدین برای پشتیبانی سیستم ماهواره ای "جی پی اس" باید به صورت ماهانه ۱۵ یورو پرداخت کنند. این پرداخت از طریق اینترنت و با رمز ورودی که خریدار هنگام خرید این لباس دریافت می کند، امکانپذیر است.
سیستم "جی پی اس " این لباس هر ۱۰۰ ثانیه یک بار موقعیت مالک خود را به روز می کند و با اتصال به رایانه والدین کودک از طریق سرویس "گوگل ارث" نقشه های ماهواره ای موقعیت کودک را در اختیار والدین قرار می دهد.
این لباس در پاسخ به درخواست والدینی تولید شده است که نگران رفت و آمد فرزندان دبستانی خود هستند.
برای کنترل موقعیت کودکان والدین مجبور نیستند که تمام روز را در مقابل رایانه بنشینند، بلکه این سیستم می تواند نقشه های ماهواره ای را از طریق "پیام کوتاه" به تلفن همراه و یا از راه ایمیل به رایانه های جینی موقعیت یاب "بلاک بری" ارسال کند.
همچنین می توان در جستجو و موقعیت یابی کودکان محدودیت هایی ایجاد کرد، برای مثال این سیستم می تواند به گونه ای تنظیم شود که تنها موقعیت فرزندان را هنگامی که از حیات مدرسه خارج می شوند و یا ساعاتی که دسترسی به آنها ممکن نیست اعلام کند.
سیستم "جی پی اس" این لباس بسیار ساده است، به طوری که یک فرستنده کوچک با باتری قابل شارژ که هر ۱۵ ساعت یک بار به طور خودکار برای شارژ در جیبی که داخل اورکت قرار دارد پیچیده می شود، کل این سیستم را تشکیل می دهد

خبر گزاری مهر

  
; ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۸٦