هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

شتاب روند پديده گرمایش زمين ازسال 2009 ميلادي

سازمان هواشناسی بریتانیا می گوید سرعت فرآیند پديده گرمایش زمین ازهم اكنون تا سال 2009 کند خواهد شد اما بعد از آن بار دیگر به شدت شتاب خواهد گرفت.
به گزارش شبكه BBC، این مطالعه که نتایج آن در نشریه ساینس چاپ شده است پیش بینی می کند که دست کم نیمی از سال های 2009 تا 2014 رکورد تازه ای از نظر شدت دما ثبت خواهند کرد.
به گفته ، پژوهشگران سازمان هواشناسی بریتانیا ، آنها مدلی دقیق نه فقط برای پیش بینی تاثیر فعالیت های انسانی بر تغییرات جوی، بلکه همچنین برای پدیده های طبیعی که می توانند اثری شدید بر دمای کره به جا بگذارند ساخته اند كه اين كار تاكنون توسط ساير محققان انجام نشده بود.
این شامل پدیده هایی مانند ال نینیو در اقیانوس آرام و سایر نوسانات طبیعی و دمای آب اقیانوس ها است.

آنها با تکیه بر این مدل متعادلتر، پیش بینی می کنند که روند افزایش دمای کره از هم اكنون تا سال 2009 کند خواهد شد اما پس از آن سرعت زیادی خواهد گرفت.
به گفته آنها در 5 سال بعد از سال 2009، حداقل 3 سال از اين سال ها حتی از سال 1998 هم گرمتر خواهند بود. سال 1998 از زمانی که ثبت رکورد دما آغاز شد گرمترین سال زمین بوده است.
آنها برای محک زدن مدل خود آن را برای زمان های گذشته به کار گرفتند و متوجه شدند که دمای واقعی کره زمين را با دقت پیش بینی می کند.

جام جم

  
; ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٢ امرداد ۱۳۸٦