هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

تنهاترين معلم و شاگرد

 

 


يک مدرسه ابتدايي در چين تنها يک دانش آموز و يک معلم دارد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران از آلمان به نقل از اسکاي نيوز، آقاي "لي يونگ چان" 61 ساله بيش از 25 سال است که در مدرسه اي در دهکده داسو درس مي‌دهد.
او از زماني که اين مدرسه 400 دانش آموز داشته است به عنوان معلم ثابت در مدرسه مشغول به کار بوده و به همين خاطر است که با وجود گذشت چندين سال و کم شدن تعداد دانش آموزان هنوز هم دلش مي‌خواهد که در همين مدرسه درس بدهد.
در طول سال‌ها تعداد زيادي از مردم ساکن اين دهکده که در منطقه کوهستاني واقع شده است به شهر مهاجرت کردند تا جايي که در نهايت تنها 10 دانش آموز در مدرسه باقي ماندند.
در سال 2000 تنها مدرسه اين دهکده به خاطر کمبود دانش آموز بسته شده و بچه‌ها براي تحصيل به دبستاني در شهر فرستاده شدند اما يک دانش آموز دختر باقي ماند.
آقاي چان اکنون تنها براي اين دختر بچه درس مي‌دهد

آموزش نيوز

  
; ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٦