هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

کره زمین کوچک می‌شود!

اندازه گیریهای جدید دانشمندان آلمانی نشان می‌دهد که زمین پنج میلیمتر کوچکتر از اندازه گیریهای قبلی است.
دانشمندان دانشگاه بن با جمع آوری اطلاعات ۷۰ تلسکوپ و دستگاههای پیشرفته اندازه گیری، قطر زمین را پنج میلیمتر کمتر از اندازه های فعلی محاسبه کردند.
این نتایج که در "ژورنال زمین سنجی" (Journal of Geodesy) منتشر شده است، علاوه براینکه برای به روز کردن کتاب های زمین شناسی مفید است، برای ارزیابی طول و عرض اقیانوس ها نیز حائز اهمیت است.
این دانشمندان در محاسبات خود نشان دادند که قاره آمریکا و اروپا هرسال ۱۸ میلیمتر از هم دور می شوند، در حالی که قاره آفریقا و قاره اروپا با سرعت پنج میلیمتر در سال به یکدیگر نزدیک می شوند.
بنابراین گزارش، دانشمندان آلمانی به کمک سیستم های "جی پی اس" موفق به شناسایی ۴۰۰ نقطه روی زمین شدند که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته بودند.

خبر گزاری مهر

  
; ساعت ٧:۳۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٦