هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

استفاده از گرمای جوشان درون زمین به عنوان منبع جدید تولید انرژی

دانشمندان ابراز امیدواری کردند که گرمای در حال جوشش موجود در زیر پوسته زمین در آینده ای نزدیک به منبع جدیدی از انرژی تبدیل شود.
دانشمندان دانشگاه MIT مدعی شده اند که برای کشوری همچون آمریکا که در آینده با مشکلات عدیده ای در زمینه انرژی مواجه خواهد بود، این منبع ناشناخته از انرژی قابل توجه خواهد بود.
از این رو گروهی متشکل از ۱۸ تن از دانشمندان دانشگاه MIT قصد دارند تا نگاه جدیدی به منبع هنگفت انرژی نهفته در زیر پاهای ما و دقیقا در زیر پوسته زمین داشته باشند.
دانشمندان معتقدند با استفاده از این گرمای قابل توجه تاسیسات وابسته به حرارات مرکزی زمین همچون معادن گرم می شوند.
به گفته دانشمندان دانشگاه MIT این تاسیسات که همچون چاه های عمیق زمینی هستند به صخره های مجاور ضربه وارد ساخته و با جریان آب شناور آنها را به یکدیگر متصل می کنند که در نهایت حجم قابل توجهی از بخار و آبهای فوق العاده داغ شکل می گیرند.
اکنون این ایده جدید در ذهن آنها شکل گرفته است که به وسیله آنها توربین های عظیم به چرخش درآمده و ژنراتورهای زمینی غول پیکر حجم قابل توجهی از انرژی الکتریکی تولید کنند.
بر اساس گزارش لایو ساینس، دانشمندان معتقدند که احتیاج نداشتن به هیچ گونه منبع سوختی در این فرآیند بیش از هر چیز قابل توجه است

خبرگزارى مهر

  
; ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۸ بهمن ۱۳۸٥