هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

رتبه ايران در مبارزه با گازهاي گلخانه‌اي

ايران در مبارزه با گازهاي گلخانه‌اي در جهان در رتبه 49 و بالاتر از آمريكا، كانادا و چين قرار گرفت.

به گزارش فارس به نقل از «ساندي ميرر»، در ميان كشورهاي جهان سوئد به عنوان فعالترين كشور در مبارزه با گازهاي گلخانه‌اي و تغييرات آب و هوايي شناخته شده است.
اين كشور 25 درصد از انرژي مورد نياز خود را از منابع تجديدپذير تأمين مي‌كند.

پس از اين كشور، انگليس در رتبه دوم قرار گرفته است.در ميان كشورهاي صنعتي انگليس تنها كشوري است كه جزء ده كشور اول دنيا در مبارزه با گازهاي گلخانه اي قرار گرفته است.

بر اساس اين گزارش ايالات متحده آمريكا از اين نظر رتبه‌اي بهتر از 53 را بدست نياورده است و اين در حالي است كه 21 درصد از گازهاي گلخانه اي جهان در اين كشور توليد مي‌شود.

در ميان كشورهاي جهان،‌ايران در رتبه‌اي بالاتر از آمريكا و در رده 49 جاي گرفته است.
كشورهاي دانمارك، مالت، آلمان، آرژانتين، مجارستان، برزيل، هند و سوئيس نيز به ترتيب رتبه‌هاي سوم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

كشورهاي استراليا و كره جنوبي نيز به ترتيب رتبه‌هاي 47 و 48، تايلند رتبه 50، كانادا رتبه 51، قزاقستان رتبه 52، چين رتبه 54، مالزي رتبه 55 و عربستان رتبه 56 را بدست آورده‌اند.

منبع:http://www.baztab.com/news/53138.php

 

 

  
; ساعت ٧:٤٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸٥