هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

مايكروسافت ارائه خدمات نقشه‌هاي سه بعدي شهرها را آغاز كرد

 

شركت "مايكروسافت" قابليت جالب و جديدي را به خدمات نقشه‌هاي آن‌لاين "ويرچوال ارث"(‪ (Virtual Earth‬خود افزوده كه بر اساس آن كاربران مي‌توانند نقشه‌هاي سه‌بعدي ‪ ۱۵‬شهر بزرگ آمريكا را در نمايشگر رايانه خود مشاهده كنند.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، شركت "مايكروسافت" اعلام كرده‌است كه به مرور نقشه‌هاي سه‌بعدي شهرهاي بيشتري را از آمريكا و احتمالا كشورهاي ديگر بدين خدمات خواهد افزود.

كارشناسان عقيده دارند "مايكروسافت" خدمات جديد نقشه‌هاي سه‌بعدي "ويرچوال ارث" را به منظور رقابت با خدمات محبوب عكسهاي ماهواره‌اي "گوگل ارث" شركت "گوگل" راه‌اندازي كرده است.

"گوگل ارث" هم‌اكنون محبوب‌ترين خدمات تصاوير ماهواره‌اي اينترنت محسوب مي‌شود به طوري كه از زمان ارائه آن در ژوئن سال ‪ ۲۰۰۵‬تاكنون بيش از ‪۱۰۰‬ ميليون كاربر نرم‌افزار ويژه استفاده از آن را دانلود و در رايانه خود نصب كرده‌اند. "گوگل ارث" به اندازه‌اي كامل و گسترده است كه هم‌اكنون يك سوم از جمعيت جهان مي‌توانند به كمك همين خدمات تصاوير ماهواره‌اي بام خانه خود را در اينترنت مشاهده كنند.

نكته مهم خدمات "ويرچوال ارث" شركت مايكروسافت اين است كه بر خلاف "گوگل ارث" كه كاربران براي استفاده از آن بايد يك نرم‌افزار را از وب سايت گوگل دانلود و در رايانه خود نصب كنند، خدمات "ويرچوال ارث" نيازي به هيچ نرم‌افزار اضافي نداشته و نقشه‌هاي سه‌بعدي شهرها را درون پنجره مرورگر كاربر نمايش مي‌دهد.

خدمات نقشه‌هاس سه‌بعدي مايكروسافت هم‌اكنون در آدرس اينترنتي "‪ "www.live.com‬قابل دسترسي است.

،خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۸/۱۶

  
; ساعت ٦:٥۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٧ آبان ۱۳۸٥