هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

آنلاين از فضا، نماهايي از زمين نابودشده

زيست بوم - همشهري آنلاين:
عكس‌هاي ماهواره‌اي از چگونگي تاثير فعاليت‌هاي انساني بر تغيير چشم‌انداز كره زمين به يمن Google Earth به صورت آنلاين در اختيار ماست.

اين تصاوير تغييرات ايجادشده در 100 محل در سراسر كره زمين را نشان مي‌دهد. همه اين مكان‌ها براي نشان‌دادن تخريب ايجاد شده در دورنماهاست.

 

در گذر سال‌ها- خليج آلمرياي اسپانيا در سال 1974(سمت چپ) و سال 2000 (سمت راست)

يكي از تكان‌دهنده‌ترين اين رشته تصاوير نشان مي‌دهد كه چگونه جنگل‌هاي متراكم سانتاكروز در بوليوي براي ايجاد سكونتگاه‌هاي شهري و كشاورزي تخريب شده است.

گوگل با برنامه محيط‌زيستي سازمان ملل‌(UNEP) همراه شده است تا دسترسي عمومي به اين عكس‌ها را فراهم كند.

يك سخنگوي UNEP در اين مورد گفت:" هدف اين است كه صدماتي را كه به محيط ‌زيست وارد شده نشان دهيم و آگاهي عمومي را افزايش دهيم.معمولا براي افراد عادي مشكل است كه به اين تصاوير دسترسي داشته باشند. ما اميدواريم كه توجه مخاطبان بيشتري را به اين موضوع جلب كنيم."

  
; ساعت ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٥