هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

پيش بينی هاريکان ها و کاهش تعداد آن ها

 

واحدخبر پايگاه ملي داده هاي علوم زمين کشور- مرکز هواشناسي دانشگاه ايالت کلرادو از کاهش تعداد طوفان هاي مناطق گرمسيري خبر داد. اين هواشناسان معتقدند که اين طوفان هابه صورت فصلي در اقيانوس اطلس تشکيل خواهند شد. اما هواشناسان همچنين سه طوفان مهم را تا قبل از 30 نوامبر پيش بيني مي کنند.
   هواشناسان دانشگاه کلرادو بنام فيلکلوتزبچ و ويليام گري مي گويند 15طوفان تشکيل شده بر حوزه آتلانتيک اساسا درياي کارائيب و خليج مکزيک را در برگرفت.
   هفتمين باريکه طوفان شروع به وزيدن کرد، به سمت هاريکان ها پيشروي کرده و به همراه بادهايي با سرعت در حدود 74 مايل(119کيلومتر) در ساعت وزيد.
   سومين طوفان به همراه بادي با سرعت حداقل 111 مايل (178کيلومتر) در ساعت شروع به وزيدن کرد.
   هواشناسان مي گويند اين هاريکان هاي فصلي بسيار فعال بوده و درفاصله بين ژوئن و 30 نوامبر 5 طوفان مهم رخ داده است.

  
; ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٥