هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

طرح سوال در مورد ارتباط گرمای سراسری زمين وطوفان های شديد سال های اخير

واحد خبر پايگاه ملي داده هاي علوم زمين کشور- يک متخصص از دايره ملي اقيانوس و اتمسفر ايالت متحده(NOAA) در طي طرح سوالي به دنبال يافتن ارتباطي بين تغييرات اقليمي و توفانهاي شديد ايجاد شده در سالهاي اخير مي باشد.
   به گفته Christopher Landsea استفاده از داده هاي تاريخي براي دستيابي به يک روند تشديد شونده براي طوفانهاي ايجادشده غير منطقي به حساب مي آيد.
   وي افزود: شديدترين توفان ايجاد شده در جهان در 30 سال اخير در واقع همان فاجعه کاترينا مي باشد. مطلب قابل توجه اينجاست که عکسهاي ماهواره اي و اطلاعات دريافتي از ماهواره ها براي پيشبيني توفانهاي شديد کافي نمي باشند.
   اين گزارش سري مقالات به چاپ رسيده در 12 ماه اخير را که با موضوع ارتباط گرماي سراسري با رشد سريع سيکلون ها در 30 ، 40 سال اخير بوده است رد مي کند

  
; ساعت ٦:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ امرداد ۱۳۸٥