هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

امکانات جديد برای google earth

واحد خبر پايگاه ملي داده هاي علوم زمين کشور - شرکت گوگل با اضافه کردن يک ابزار جديد به نرم افزار Google Earth اين امکان را به کاربران اين نرم افزار داده است تا بتوانند آسان و سريع و با حداقل امکانات ابزاري، مدلهاي سه بعدي بسازند. اين ابزار که نام آن Google SketchUp مي باشد به کاربران اين اجازه را مي دهد که خانه ها، سطوح، قسمتهاي چوبي خانه ها و غيره را به صورت مدل سه بعدي رسم کنند. شما مي توانيد تمامي جزئيات از جمله پنجره ها، نرده و به طور کلي کليه اجزا را در طرح خود وارد کنيد و آن را براي ديگران به اشتراک گذاشته يا از آن کپي کنيد و پرينت بگيريد. اين ابزار به شما امکان استفاده از دقت قابل توجهي را خواهد داد.
   Google SketchUp يک راه بسيار خوب است براي شما که بدانيد از مدلهاي سه بعدي چگونه مي توانيد استفاده کنيد و چقدر در کارهاي شما مي تواند مورد توجه باشد. شايان ذکر است استفاده از نسخه free و يا رايگان آن در کشور ما امکان پذير نمي باشد.
  
   http://sketchup.google.com/product_suf.html

  
; ساعت ٢:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٥