هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

پيچيده ترين ماهواره نظارت بر کره زمين هفته آينده به فضا پرتاب خواهد شد

پيچيده ترين ماهواره نظارت بر کره زمين براي بالا بردن ميزان دقت پيش بيني هوا و آگاهي هرچه بيشتر از تغييرات جوي هفته آينده از پايگاه فضايي "بايکونور" روسيه در قزاقستان به فضا پرتاب مي شود.
   به گزارش خبرنگار دانشگاهي "مهر"، ماهواره Metop-A که بيش از 4 تن وزن دارد، پيچيده ترين ماهواره در نوع خود بوده و در قالب برنامه 15ساله اروپا براي اندازه گيري الگوهاي آب و هوايي و ارسال اطلاعات مرتبط به پايگاه زميني طراحي شده است. اين ماهواره اولين ماهواره از سه ماهواره اي است که ظرف 5 سال آينده به فضا پرتاب مي شوند.
   هزينه در نظر گرفته شده براي ساخت اين ماهواره 4/2 ميليارد يورو (3 ميليارد دلار) است. از اين مبلغ 8/1 ميليارد از سوي سازمان فعال در ساخت ماهواره هاي مخصوص هواشناسي موسوم به EUMETSAT تامين خواهد شد. بخش اعظم اين هزينه نيز توسط آژانس فضايي اروپا فراهم خواهد شد.
   با برخورداري از توانايي پيش بيني وضعيت آب و هوا مي توان از تاثيرات شرايط سخت جوي کاست و بدين ترتيب جان تعداد بيشتري از مردم را که در معرض اين گونه وقايع هستند، نجات داد.
   ماهواه Metop-A با 6/17 متر طول براي تکميل ماموريت ماهواره هاي Meteosat طراحي شده است. ماهواره هاي Meteosat براي مخابره اطلاعات لازم درخصوص وضعيت جوي به زمين از سال 1978 فعال بوده اند. اين ماهواره ها در ارتفاعي بالا (36 هزار کيلومتر) از سطح زمين در مدار قرار گرفته اند و اطلاعات مربوط به آب و هوا را ارسال مي کنند.

  
; ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٥