هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

استفاده از GPS در جهت صرفه جويی در مصرف سوخت

واحد خبر پايگاه ملي داده هاي علوم زمين کشور- کانادايي ها در شهر اوتاوا به دنبال آزمايش يک سيستم جديد هستند که از ترکيب سيستم موقعيت يابي ماهواره اي و يک نقشه تعيين حد اکثر سرعت ديجيتال ايجاد مي شود. آنها اين سيستم را بر روي اخرين مدل اتومبيلهاي ساخته شده به ويژه وسائل نقليه عمومي نصب کرده اند.اين سيستم بجاي اينکه مانند gps پيدا کند که به کجا مي رويد راهنمايي مي کند که به کدام سمت برويد . همچنين اين سيستم مانع از سرعت غير مجاز شده و هر جا که راننده از حد اکثر سرعت تعيين شده بالاتر برود سيستم از اين کار جلوگيري مي کند.
   بنابر اين درست به مانند يک برادربزرگتر رانندگي شما را کنترل کرده و نمي گذارد به مانند ديگر رانندگان قوانين را زير پا بگذاريد پس هم سلامتي خود را تضمين مي کنند و هم نظم ترافيکي را تا حدود زيادي مورد کنترل قرار مي دهند.
   همچنين اين اقدام به عنوان يک صرفه جويي ملي در منابع سوختي به حساب مي آيد زيرا سرعت بالا باعث بالا رفتن سوخت مصرفي خودرو شده و با کنترل سرعت مي توان اين مقدار سوخت را ذخيره و به اقتصاد جامعه کمک کرد.

  
; ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٥