هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

استفاده از نرم افزار ER MAPPER برای حفاظت از محيط زيست

واحد خبر پايگاه ملي داده هاي علوم زمين کشور- محققان دانشگاه تکزاس توانستند با استفاده ازنرم افزار ER Mapper روشهاي سنجش از دور را توسعه داده و از اين نرم افزار براي مکانيابي زباله هاي لاستيکي که قبلابه طور غير منظم دفع شده اند استفاده کنند. استفاده از اين روش مي تواند کاربرد زيادي براي شهرداري ها و سازمانهاي محيط زيست در در تمام جهان داشته باشد.
   پورفسورDavid Eaton از دست اندرکارن منابع طبيعي و محيط زيست گفت: که به اتفاق هم رشته اي خود در دانشگاه Austin در قسمت سنجش از دور دانشگاه تکزاس بر روي يک پروژه مکانيابي دفع زباله هاي لاستيکي با استفاده از طيف سنجي با تصاوير ماهواره اي کار مي کنند. وي در ادامه گفت : ما با استفاده از تصاوير چند باند ماهواره اي مکان زباله هاي غير منظم دفع شده را تشخيص داده و سپس با شناسايي مناطق مورد نظر مي توانيم با صرف زمان کمتر آنها را از بين ببريم و يا دوباره بازيافت نماينم.
   يک هدف ديگر اين کار ارائه يک روش راحت و سريع است که همه سازمانهاي درگير با اين مسائل بتوانند از آن استفاده کنند. گام بعدي آنها ايجاد يک روش ساده براي اموزش سريع و آسان کاربران آن مي باشد و همچنين همه افراد بتوانند در يک تمرين 1-2 ساعته با اين نرم افزار از عکسهاي ماهواره هاي در اين مورد استفاده کنند
   استفاده از ER Mapper و داده هاي ماهواره اي اين اجازه را خواهد داد که شهرها و استانها با اين متد جديد از اين زباله هاي خطرناک، که دوره بازگشت بسيار طولاني دارند در زمان کمتر کمک بگيرند.

  
; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٥