هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

گرم شدن دماي زمين باعث تشديد سقوط صخره‌ها در سوييس شده است

ايرنا ‪۸۵/۰۴/۱۷

يك زمين شناس سوييسي روز جمعه هشدار داد گرم شدن دماي كره زمين موجب افزايش سقوط صخره‌هاي اين كشور شده است.


به گزارش خبرگزاري فرانسه از ژنو، "رودولف كويسن" كه تحولات در منطقه كوهستان "ايگر" را زير نظر دارد در مصاحبه‌اي با راديو سوئيس گفت وضعيت در جناح راست اين كوهستان بحراني شده است.

اين زمين شناس سوييسي گفت نگران‌است كه دو ميليون مترمكعب صخره با سرعتي بيشتر از حد پيش‌بيني شده فرسايش يابند تا جايي كه بطور كامل متلاشي و فروبريزند.

وي گفت: از روز پنجشنبه گذشته ميزان متوسط غلطيدن و سقوط صخره‌ها از روزانه ‪ ۶۶‬سانتيمتر به حدود ‪ ۹۲‬سانتيمتر افزايش يافته است.

اين دانشمند پيش بيني كرده است كه با ذوب يخچالها و يخ‌هاي دايمي لايه‌هاي اعماق زمين در مناطق منجمد، سقوط صخره‌ها افزايش يابد.


  
; ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٥