هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

پدیده "شبهای سفید" در مناطق شمالی روسیه آغاز شد

 

 

 

 

 

 

 

پدیده جوی، موسوم به "شب‌های سفید" در استان          "آرخانگلسك" واقع در شمال غرب روسیه آغاز شد."یلنا اسكرپنیك" یك كارشناس سازمان هواشناسی منطقه شمال روسیه اعلام كرد: شبهای سفید از عصر جمعه در استان آرخانگلسك كه در مدار جغرافیایی ‪ ۶۴درجه قرار گرفته آغاز شده است. پدیده "شبهای سفید" در منطقه "آرخانگلسك" ‪ ۷۷شبانه‌روز، در جمهوری "كارلیا" واقع در همین منطقه روسیه ‪ ۵۲شبانه‌روز و در شهر سنت پطرزبورگ ‪۲۳ شبانه‌روز ادامه خواهد داشت.
طولانی‌ترین شب سفید یا روشن، شب ‪ ۲۱ژوئن (‪ ۲۴تیر ماه) خواهد بود كه روشنی آسمان ‪ ۲۱ساعت و ‪ ۳۴دقیقه طول می‌كشد. در این مدت ساعات تاریكی هوا به حداقل ممكن رسیده و این ساعات نیز آسمان بجای تاریكی مطلق، به رنگ نقره‌ای روشن خواهد بود.
شب‌های سفید برغم جاذبه‌ها و زیبای خاص خود، در انسان عوارضی از جمله بیخوابی و كم حوصلگی به همراه دارد. شب‌های سفید پدیده منحصر به روسیه است و به همین دلیل در این دوره از سال گردشگرانی از نقاط مختلف جهان به مناطق شمال غرب روسیه سفر می‌كنند.

خبرگزارى جمهورى اسلامي (ايرنا)-به نقل از سايت آفتاب

  
; ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٥