هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

زمين در حال گرم شدن است

واحد خبر پايگاه ملي داده هاي علوم زمين كشور - گازهاي گلخانه اي 30 برابر سريعتر از گذشته در گرم شدن سراسري زمين نقش داشته اند. دانشمندان اين نتايج را در کنفرانسي که در يکي از شهرهاي ايالات متحده برگزار شد مطرح كردند.
   انتشار گازهاي گلخانه اي در گرم شدن سراسري زمين رويدادي است که مربوط به 60 ميليون سال پيش بوده که در 10 هزار سال اخير اين امر افزايش يافته است. وجود بقاياي فسيل هاي گياهي و جانوري مربوط به بيش از 3 قرن، درستي ادعاي دانشمندان را در اين امر ثابت مي كند.
   پرفسورجيمز سانچوز از دانشگاه کاليفرنيا مطالعاتي را در زمينه دوره هاي گرماي جهان انجام داده است، که معروف به Petm.(ماکزيموم گرماي پالئوسن – ائوسن) می باشد.

  
; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز جمعه ٥ اسفند ۱۳۸٤