هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

کارامدی GIS برای دادن ديد سه بعدی به دانش آموزان

 واحد خبر پايگاه ملي داده هاي علوم زمين کشور- گزارشي بتازگي توسط هيات تحقيقات ملي NRC منتشر شده به معلمان اصرار مي کند که به تمام دانش آموزان از خردسالي تا فارغ التحصيلي فضايي فکر کردن را آموزش دهند و از GIS استفاده کنند و بر انجام اين کار بسيار تاکيد دارند.
   از آنجا که سيستم اطلاعات جغرافيايي جهت استفاده دانشمندان و کارشناسان طراحي شده است و براي آستفاده در سطح کلاس درس دانش آموزان بسيار پيچيده است NRC درخواست توسعه نرم افزار GIS مخصوصا براي برآورده کردن نيازهاي اوليه و ثانويه معلمان و دانش آموزان کرده و بر آن تاکيد دارد.
   اين هيات تحقيقاتي هم اکنون نرم افزار سامانه اطلاعات جغرافيايي را توسعه داده اند. به گفته دانيل ادلسون "پنج سال پيش ما نياز به نرم افزار مساعد براي دانش آموزان را فهميديم."

 

 

  
; ساعت ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۸ بهمن ۱۳۸٤