هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

تلاش سازمان ملل برای رفع اختلاف درباره گرمايش هوا

 

http://www.bbcpersian.com

گرينويچ - دوشنبه 28 نوامبر 2005

تلاش سازمان ملل برای رفع اختلاف درباره گرمايش هوا

اولين کنفرانس سازمان ملل درباره تغييرات اقليمی از زمان انعقاد توافقنامه کيوتو با حضور بيش از ده هزار نفر در شهر مونترال کانادا برگزار می شود.

اين همايش از ۲۸ نوامبر تا ۹ دسامبر با حضور نمايندگان ۱۸۹ دولت، گروه های حامی حقوق بشر و شرکتهای کوچک و بزرگ در جريان خواهد بود. شرکت کنندگان ضمن بررسی راه های مبارزه با گرم شدن هوای جهان، نقشه راه جهان برای دوره بعد از انقضای پيمان کيوتو در سال ۲۰۱۲ را تهيه خواهند کرد.

استفان ديون، وزير محيط زيست کانادا، درباره لزوم مهار گرمايش ناشی از فعاليت بشر گفته است: "ما چاره ديگری نداريم. تغييرات آب و هوا بدترين تهديد فراروی جهان از منظر محيط زيست است، زيرا رابطه ما با سياره زمين را به مخاطره انداخته است."

با اين حال انتظار می رود شرکت کنندگان درباره راه های رسيدن به اهداف کاهش گازهای گلخانه ای اختلاف نظر شديدی داشته باشند. رای منفی در اين اجلاس به پيشنهادها می تواند پيشرفت بيشتر را مختل کند.

کاناد به عنوان ميزبان کوشيده است فرمولی بيابد تا آمريکا، ساير کشورهای صنعتی و کشورهای در حال توسعه بتوانند بر سر بيانيه واحدی درباره مسير آينده به توافق برسند.

اما هارلن واتسون، مذاکره کننده اصلی آمريکا به وب سايت بی بی سی گفت که واشنگتن با پيشنهاد کانادا قويا مخالفت خواهد کرد. وی گفت که هر گونه ابراز تعهدی تحت پيمان کيوتو، خام خواهد بود.

جورج بوش، رييس جمهور آمريکا اعلام کرده است که اجرای پيمان کيوتو به بيکاری شمار زيادی از آمريکايی ها منجر می شود و به اشتباه کشورهای در حال توسعه را حذف می کند. وی بر استفاده از فناوری های نو تاکيد دارد.

با اين حال لرد می، رييس انجمن سلطنتی بريتانيا خواستار اقدامی فوری در برخورد با گرم شدن آب و هوای زمين شد. وی هشدار داد که عواقب هرگونه درنگ با اثرات تسليحات کشتار جمعی قابل قياس است.

  
; ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٧ آذر ۱۳۸٤