هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

دانشمندان سن ماه را تعیین کردند

 

دانشمندان آلمانی و انگلیسی برای اولین بار سن دقیق ماه را اندازه گیری کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی آنانوا، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد و دانشگاههای کلن و مانستر سن ماه را ۴/۵۲۷میلیارد سال تعیین کرده اند.

این محاسبه که با استفاده از جدیدترین فناوری انجام شده است دقیق ترین محاسبه سن ماه در تاریخ بشر محسوب می شود.

این محققان مرکب از فلزشناسان آلمانی و انگلیسی تاریخ تولد احتمالی ماه را از طریق بررسی سنگهایی که فضانوردان آپولو با خود به زمین آوردند مشخص کردند.

آنها میزان تجزیه یک ایزوتوپ خاص ماده معدنی تنگستن (تنگستن (۱۸۲را که در سنگهای کره ماه فراوان است اندازه گرفتند تا دریابند چقدر از عمر این سنگها گذشته است.

تمام ایزتوپ های رادیواکتیو متلاشی می شوند و با گذشت زمان به فراورده های مختلف هسته ای تبدیل می گردند.

محققان نسبت مقدار ایزوتوپ والد رادیواکتیو را به مقدار فراورده هسته ای فرزند پیدا کردند و با دانستن سرعت تجزیه ایزوتوپ والد توانستند عمر این سنگ را مشخص کنند.

این محاسبه درحال حاضر بهترین محاسبه تعیین عمر ماه محسوب می شود.

منبع: ايرنا

  
; ساعت ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ آذر ۱۳۸٤