هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

سيستم پيش بيني سيل توسط ژاپني‌ها ساخته شد

 

توكيو، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۸/۱۶‬

پژوهشگران شركت ژاپني "ياماتاكه" سيستمي را براي پيش بيني بروز سيل ساختند كه با آن مي‌توان همواره وضعيت آب رودخانه‌ها را در ‪ ۲۴‬ساعت آينده پيش بيني كرد.

برپايه گزارش علمي روزنامه نيهون كيزاي در روز دوشنبه، اين سيستم بگونه‌يي ساخته شده كه در هنگام بارش باران شديد و احتمال سراريز شدن آب رودخانه‌ها، پنج ساعت پيش از لبريز شدن آب رودخانه، بشكل نامه الكترونيكي از طريق تلفن همراه، مسوولان را آگاه مي‌كند.

اين سيستم با ثبت اطلاعات مربوط به بارش باران در سه سال گذشته، وضعيت آب رودخانه و همچنين با استفاده از اطلاعاتي كه سازمان هواشناسي پيرامون بارش باران منتشر مي‌كند، كار پيش بيني در زمينه بروز سيل را انجام مي‌دهد.

شركت "ياماتاكه" همچنين با استفاده از اين سيستم، وضعيت آب رودخانه در ‪ ۲۴‬ساعت آينده را بشگل گراف درآورده و آن را از راه اينترنت به آگاهي مشتركان خود مي‌رساند.

براي استفاده از اين سيستم در يك رودخانه با طول ‪ ۵۰‬كيلومتر، به ‪۱۰‬ ميليون ين سرمايه‌گذاري اوليه و ‪ ۳۰۰‬هزار ين حق اشتراك ماهانه نياز است.

  
; ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٤