هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

نحوه عملکرد زمين لرزه ها

 

 

 

يک گروه از متخصصان زلزله شناسى با سوراخ کردن زمين با مته هاى قوى حفارى در يکى از گسلهاى فعال زلزله در ناحيه سن آندرياس به بخشى از ساختار درونى زمين رسيده اند که به ادعاى آنها چشم انداز کاملا" جديدى را از نحوه عملکرد زمين لرزه ها پيش چشم دانشمندان گشوده است.
   اخيرا" محققان گسل عميق سن اندرياس را که پس از يک سال حفارى درفواصل زمانى مختلف به يک ناحيه فعال زمين لرزه در عمق 4 کيلومترى زمين رسيده بودند. که در ناحيه پارک فيلد و بر روى گسلى به طول 1300 کيلومتر قرار دارد. دسترسى پيدا کردند. اين گروه از محققان قصد دارند پس از تعيين ترکيب مواد موجود در خاک اين ناحيه در عمق 4 کيلومترى زمين حفره اى را که ايجاد کرده اند با سيمان و فولاد پر کنند و در لابلاى اين مواد نيز لرزه نگارهائى قرار خواهند داد که اطلاعات مربوط به لرزشهاى بعدى زمين را به مرکز اطلاعات رصدخانه انتقال دهد.
  

  
; ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٤