هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

یک ژئوفیزیکدان روسی مدعی کشف راز «مثلث برمودا» شد

 

 

 

یک دانشمند ژئوفیزیک ساکن شهر وارونژ روسیه مدعی کشف علت طبیعی روی دادن حوادث ناگوار در منطقه «مثلث برمودا» شد.

به گزارش خبرنگار «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در آسیای میانه، «ولادیسلاو بوکریف» در این زمینه گفت: ویژگی عجیب مثلث برمودا توسط طبیعت برنامه ریزی شده است که یکی از شعبات جریانات گرم گلف استریم، با گردش در جهت عقربه های ساعت در منطقه دریای «سارگاسوف»، با جهش در ساحل فلوریدا به سمت عرض شمالی بالا روی می دهد.

این حرکت به یاد آورنده پرتاب کننده دیسکی می باشد که در آغاز خود می چرخد و تنها در لحظه ای که بالاترین سرعت زاویه یی را بدست آورد، دیسک را به جلو پرتاب می کند.

برمودا، گودالی مستقل و عظیم است. جریانات حلقه یی آن، مشروط به اشکال خطوط ساحلی و عمق کم آن است که تا 26 متر می باشد.

به نظر وی وجود میکرو و ماکرو گودال هایی در این منطقه، مولد آشفتگی های جاذبه یی و مغناطیسی می باشد که در نتیجه آن دستگاه ها از کار افتاده و ارگانیزم انسان سنگینی ای را تحمل می کند که گاهی مرگ بار است.

وی می گوید: از آنجایی که در این منطقه، گردش آب در جهت عقربه های ساعت است، برمودا همانند گرداب اشیا را به سمت خود می کشد، یعنی بردار جاذبه به سمت عمق دریا و مرکز زمین است.

به گفته این دانشمند روسی، برمودا برای وسایط نقلیه هوایی و دریایی تنها در زمان وقوع جزر در دریا خطرناک است. در این فاز، ابتدا گودال های آبی و پس از آن گودال های هوایی پدیدار می شوند. این وضعیت همانند فنجانی است که به طور ناگهانی انتهای آن را باز کنند. آب به سمت شکاف حرکت می کند و حرکتی گردشی به خود می گیرد و در امتداد خود، جریان هوایی را می راند.

این دانشمند ژئوفیزیک روسیه می افزاید: با دانستن فاز جریان مد و ویژگی تشکیل جریانات، می توان روشی را ایجاد کرد که وقوع حادثه را در این مثلث ناآرام، همچنین در سایر نقاط خطرناک جهان هشدار دهد.

منبع خبر: روزنامه ترود

منبع: ايسنا

  
; ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٩ مهر ۱۳۸٤