هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

طوفان ويلما هم آمد.

 

بيست و يکمين توفان گرمسيري امسال با نام ويلما ، امروز در شمال غربي درياي کارائيب شکل گرفت . خبرگزاري علوم ايران به نقل از پايگاه اينترنتي آسوشيتدپرس گزارش داد:
   در ساعت 8 امروز به وقت محلي شدت توفاني که ديروز در نزديکي جزاير کيمان تشکيل شده بود اضافه شد و آنرا به بيست و يکيمن توفان سهمگين امسال تبديل کرد . بر پايه اين گزارش در ساعت 8 ، ويلما در 205 مايلي جنوب شرقي کيمان بوده و سرعت بادهاي آن نيز به 40 مايل در ساعت مي رسيد . کارشناسان مرکز توفان هاي ملي آمريکا احتمال مي دهند فردا اين توفان به سمت جنوب غربي يا غرب تغيير مسير دهد و تا اواخر هفته به خليج مکزيک برسد . به گفته کارشناسان ، ويلما ظرف 24 ساعت به جزاير کيمان خواهد رسيد و درزمان وقوع آن در جزاير کيمان در بعضي از نقاط بين 4 تا6 اينچ و در بعضي از نقاط ت 12 اينچ باران خواهد باريد .

  
; ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ مهر ۱۳۸٤