هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

فهرست برترین کشورهای جهان از لحاظ جذابیت برای انجام تحقیقات علمی اعلام شد

سازمان بازرگانی و توسعه وابسته به سازمان ملل متحد در گزارش خود در خصوص سرمایه گذاری های جهانی در زمینه تحقیقات، فدراسیون روسیه را یکی از 10 کشور جهان که دارای بیشترین جذابیت از لحاظ انجام تحقیقات علمی می باشد، معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در آسیای میانه، بر این اساس فدراسیون روسیه دارای مقام ششم در فهرست برترین کشورهای محقق است.

در این گزارش کشور چین با بیشترین جذابیت برای انجام تحقیقات علمی در رده اول قرار دارد. در این فهرست کشورهای ایالات متحده آمریکا، هند، ژاپن و انگلستان در رده های بعدی قرار دارند.

گفتنی است بر اساس اطلاعات سازمان بازرگانی و توسعه سازمان ملل، فدراسیون روسیه بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری ها در منطقه جنوب شرقی اروپا و کشورهای مشترک المنافع می باشد.

در سال 2004 میلادی حجم سرمایه گذاری های صورت گرفته در اقتصاد فدراسیون روسیه 40 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

منبع: ايسنا

  
; ساعت ۳:٤٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٤