هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

دکتر حسين شکوئی درگذشت

 

 

ساعاتی قبل دکتر حسين شکوئی چهره ماندگار جغرافيا در ايران  به آرامش ابدی رسيد. روحش شاد . برای آن استاد عزير طلب مغفرت و برای بازماندگانش آرزوی صبر دارم . آثار علمی استاد شکوئی همواره ياد او را در ذهن ها زنده نگاه خواهد داشت.

 به نقل از سايت چهره های ماندگار:

دكتر حسين شكويي در گذشت
 

دكتر حسن شكويي استاد دانشگاه تربيت مدرس ، عضوپيوسته فرهنگستان علوم و برگزيده سومين همايش چهره هاي ماندگار صبح امروز در سن 72 سالگي دار فاني را وداع گفت.
استاد دكتر حسين شكويي در سال 1312 در تبريز متولد شده ، تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در اين شهر به پايان رساند ،ليسانس و فوق ليسانس را در رشته جغرافيا از دانشگاه تهران گرفت و مدرك دكتري را نيز در رشته جغرافياي انساني از دانشگاه استانبول تركيه دريافت كرد.
مرحوم دكتر شكويي عضو پيوسته فرهنگستان علوم و برگزيده سومين همايش چهره هاي ماندگار در سال 82 ، سرپرست كميته برنامه ريزي جغرافيا در وزارت علوم تحقيقات و فناوري و عضو هيأت تحريريه مجله جغرافيايي و فصلنامه تحقيقاتي جغرافيايي سازمان سمت را عهده دار بوده اند.
به گزارش روابط عمومي ستاد چهره هاي ماندگار، انتشار 10 جلد كتاب و 40 مقاله از جمله تأليفات علمي دكتر حسين شكويي مي باشد و همچنين استاد راهنماي بيش از 34 رساله دكتري و كارشناسي ارشد بوده اند.
كسب استاد نمونه آموزش عالي ، دريافت جايزه كتاب سال در سالهاي 67 و 73 اخذ مدال علمي درجه يك علمي در سال 1377 و دريافت 28 لوح تقدير از ديگر افتخارات علمي استاد فقيد دكتر شكويي است.
ستاد چهره هاي ماندگار در گذشت اين استاد فرزانه را به بازماندگان آن مرحوم و جامعه علمي و دانشگاهي كشور تسليت عرض مي نمايد.
مراسم تشيع جنازه استاد ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 30/7/84 از محل دانشگاه تربيت مدرس تشييع مي شود و مجلس ختم آن مرحوم نيز از 13 تا 30/14 روز پنجشنبه 31/6/84 در محل مسجد نور واقع در ميدان دكتر فاطمي منعقد مي گردد.

  
; ساعت ٤:۱۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸٤