هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

تغييرات آب و هوايي ميزان بارندگي را افزايش مي‌دهد

 

لندن،خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۵/۰۱‬ 

به اعتقاد محققان موسسه بين‌المللي فيزيك نظري عبدالسلام واقع در تريست ايتاليا، تغييرات آب و هوايي موجب مي‌شود تا سال به سال بر ميزان آبي كه از سطح درياها تبخير شده و به صورت باران بر زمين مي‌بارد افزوده شود.

به نوشته نشريه علمي ".‪ ، "Geophys. Res. Lett‬دو محقق به نامهاي "فيليپه گيورگي" و "خوانكيانگ بي" در موسسه عبدالسلام در بررسيهاي خود بر روي الگوهاي آب و هوايي با بررسي مناطق مختلف به اين نتيجه رسيدند كه ميزان بارندگي در سطح زمين رو به افزايش است.

اين تحقيق تاييدكننده بررسيهاي ديگري است كه در اين زمينه در سالهاي اخير انجام شده و حكايت از آن دارد كه الگوي بارندگي در سياره زمين به خاطر واسطه تغييرات آب و هوايي دستخوش تغيير شده است.

اين دو محقق سطح زمين را به صورت جدول كلمات متقاطع به مناطقي مربع شكل به وسعت يك درجه مربع تقسيم كردند و آنگاه با استفاده از اين تقسيم‌بندي و بهره‌گيري از ‪ ۱۸‬الگوي رايانه‌اي مختلف به پيش‌بيني شرايط آب و هواي زمين در قرن جاري پرداختند.

هدف اين محققان آن بود كه ببينند ميان پيش بيني اين الگوها در مورد هر منطقه تا چه اندازه تفاوت وجود دارد و اين تفاوت در طول ساليان مختلف چگونه افزيش مي‌يابد.

براساس نتايج به دست آمده از همه الگوها، در همه مناطق زمين دما بيشتر مي‌شود و بر ميزان بارندگي نيز به صورت سالانه افزوده مي‌گردد.

  
; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ امرداد ۱۳۸٤