هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

معرفي شهرهاي جهان‌ از نظر ميزان تهديد بلا‌ياي طبيعي‌

 

بلایای طبیعی

نتايج‌ آخرين‌ تحقيقات‌ جهاني‌ نشان‌ مي‌دهد شهر تهران‌ از نظر خطر وقوع‌ بلاياي‌ طبيعي‌ در فهرست50 ‌ شهر جهان‌، در رديف‌ سي‌ام‌ قرار دارد.
اين‌ پژوهش‌ توسط شركت‌ "مونيخ‌ آر" يكي‌ از بزرگترين‌ شركت‌هاي‌ بيمه ‌مادر (شركت‌هاي‌ بيمه‌اي‌ كه‌ شركت‌هاي‌ بيمه‌ ديگر را بيمه‌ مي‌كنند) در جهان ‌انجام‌ شده‌ است.
نتيجه‌ اين‌ پژوهش‌ نشان‌ مي‌دهد كه‌ شهر تهران‌ با 7/ 4 امتياز در خطر وقوع ‌زلزله‌، طوفان‌ و سيل‌ قرار دارد.
بر اساس‌ اين‌ فهرست‌، در حال‌ حاضر شهر "توكيو" با 710 امتياز در مقام ‌اول‌ تهديد بلاياي‌ طبيعي‌ قرار دارد و شهرهاي‌ سانفرانسيسكو و لس‌آنجلس‌ در آمريكا نيز به‌ ترتيب‌ با 167 و 100 امتياز در رديف‌هاي‌ دوم‌ و سوم‌ قراردارند.
شهرهاي‌ اوزاكا، ميامي‌، نيويورك‌ و هنگ‌كنگ‌ نيز در مقامهاي‌ بعدي ‌قرار گرفته‌اند. در اين‌ فهرست‌ شهرهاي‌ لندن‌ و پاريس‌ نيز به‌ ترتيب‌ با 30 و 20 امتياز در رده‌هاي9 ‌ و 10 قرار دارند.
 

به نقل از :فرهنگ و پژوهش شماره ۱۷۶

  
; ساعت ٢:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸٤