هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

آتشفشان "كوليما" در مكزيك فوران كرد

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۳/۰۳‬
خارجي .مكزيك.آتشفشان .

فوران كوه آتشفشان "كوليما" در جنوب غرب مكزيك از روز دوشنبه مجددا آغاز شد.

منابع اينترنتي روز سه شنبه نوشتند: با شروع فعاليت اين آتشفشان، گاز و مواد گداخته از دهانه آن خارج و سنگهاي اطراف دهانه اين كوه تا كيلومترها به اطراف پرتاب شده است.

همزمان با جاري شدن گدازه‌هاي آتشفشاني، ابري از خاكستر آسمان منطقه را پوشانده است.

به گفته كارشناسان دانشگاه كموقعیت آتشفشان کولیماوليما، فعاليت كنوني اين آتشفشان، شديدترين فعاليت آن از سال ‪ ۱۹۹۱‬ميلادي تاكنون است.

از آنجايي كه تا فاصله تقريبي چهار هزار متر از اين كوه منطقه مسكوني وجود ندارد، تاكنون از خسارات ساكنين منطقه گزارشي ارسال نشده است.

بر اساس اين خبر، آتشفشان كوليما از اولين فعاليت خود در سال ‪۱۵۶۰‬ تاكنون دو بار ديگر فعال شده كه شديدترين آن در سال ‪ ۱۹۱۳‬به ثبت رسيده است.

در آن سال گدازه‌هاي اين آتشفشان تا فاصله ‪ ۱۲۰‬كيلومتري مركز "گوادلاهارا" پرتاب شده بود.کولیما

  
; ساعت ٥:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳۸٤