هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

ناپديد شدن شبانه آب يک درياچه

حيرت روستاييان در روسيه از ناپديد شدن شبانه آب يک درياچه

 

دریاچه ای که ناپدید شد

ساکنان يک روستا در مرکز روسيه، واقع در 500 کيلومتری مسکو، می کوشند معمای ناپديد شدن آب درياچه ای در اطراف روستای خود را که گفته می شود يک شبه اتفاق افتاده حل کنند.

برخی می گويند اين درياچه در روستای بالوتنيکووا از گذشته های دور، از روزگار ايوان مخوف، اينجا بوده است اما آب آن به حجم تقريبا 775 ميليون ليتر يک شبه ناپديد شده، گويی بخار شده و به هوا رفته است.

ماهيگيران محلی که پيش از سايرين به اين موضوع پی بردند با مشاهده حفره عظيمی که از درياچه به جا مانده است انگشت حيرت به دهان بردند.

روستاييان حتی آتش نشان محل را خبر کردند اما هويداست که او برای رسيدگی به وضعيتی از اين نوع از تجهيزات يا آموزش لازم برخوردار نبود.

شوک ناشی از غيب شدن درياچه به سرعت به سوءظن بدل شد.

يکی از ساکنان سالخورده بالوتنيکووا به تلويزيون روسيه گفت که اين بخشی از نقشه های غرب است.

پيرزن گفت: "آمريکايی ها بالاخره از زير زمين حفره ای به طرف ما نقب کردند."

اينکه چرا آمريکايی ها بايد بخواهند از زير زمين به اين روستا که ترجمه نام آن "شهر باتلاقی" است تونل بزنند معلوم نيست.

اما مقام های منطقه توضيحی علمی تر برای آن دارند.

آنها بر اين باورند که آب درياچه در غاری زير زمينی تخليه شده است.

  
; ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳۸٤