هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

ذوب یخچال های طبیعی اورست

دانشمندان چینی: گرم شدن جهان باعث ذوب یخچال های طبیعی اورست شده است

دانشمندان چینی ، نسبت به ذوب شدن یخچال های طبیعی قله اورست به دنبال گرم شدن سریع جهان هشدار دادند.

خبرگزاری شین هوا روز سه شنبه به نقل از یک تیم ازدانشمندان چینی گزارش داد که ذوب شدن توده های یخ دراین قله در منطقه خودمختار تبت چین ، تهدیدی برای توازن منابع گرم کننده جهان محسوب می شود.

دانشمندان چینی گفته اند که درتحقیقات در تبت به شواهدی دراین خصوص دست یافته اند که ثابت می کند یخچال های طبیعی اورست در حال ذوب شدن است.

" کانگ شی چانگ " رییس این تیم تحقیقاتی گفت که اصولا هرسال فقط کمتر از ۱۰متر از قله ها و یخچال های طبیعی ذوب می شود ، اما این میزان اکنون به حدود ۵۰متر در سال رسیده است.

یخچال های طبیعی ازآن جهت که حافظ توازن بین توده های یخ و ذوب شدن یخ ها محسوب می شود، اهمیت زیادی دارد و ذوب شدن بیش از حد و سریع آنها باعث کاهش ذخایر آب تازه جهان در آینده خواهد شد.

بی توجهی انسان به طبیعت و فعالیت های صنعتی که باعث تحولات طبیعی می شود، از علت های اصلی ذوب شدن سریع یخچال های طبیعی در سراسر جهان از جمله در قله اورست است.

یخچال های طبیعی ارتباط فشرده ای با منابع آب درجهان دارد و اگر همه آنها ذوب شود، سطح آب دریاهای جهان حدود ۶۰متر افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزارى ایرنا

  
; ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸٤