هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

نابودی صخره های مرجانی زیست بوم دریاها را تهدید می کند

زیست شناسان دریایی با اعلام اینکه آسیب گسترده به زیست بومهای زیردریایی یک تهدید جهانی محسوب می شود خواستار کمکهای بیشتر برای کنترل و محافظت از صخره های مرجانی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ویکتوریا، تهدید صخره های مرجانی دیگر فقط مشکل یک جزیره کوچک نیست بلکه یک مشکل جهانی است.

آسیب های وارده به حدود ۲۰درصد مرجانها جبران ناپذیر است، ۲۴درصد مرجانها در معرض تهدید فوری هستند و ۲۶درصد در معرض تهدیدهای درازمدت قرار دارند.

اگر کشورها اجازه نابودی مرجانها را بخصوص با توجه با افزایش سطح آب دریاها بدهند هزاران جزیره ناپدید خواهد شد و همراه آن ها کشورهای بسیاری، جوامع و فرهنگ هایشان نیز از بین خواهد رفت.

مرجانها در آبهای ۹۳کشور جهان آسیب دیده اند.

بسیاری از گونه های ماهیان برای ادامه حیات به مرجانها وابسته هستند.

به همین خاطر نابودی مرجانها افزایش بهای ماهی را در سراسر جهان درپی خواهد داشت.

به گفته کارشناسان کشورهای ثروتمند که بخش قابل توجهی از گازهای گلخانه ای را که عامل افزایش دمای زمین و نابودی مرجانها است تولید می کنند مسئولیت ویژه ای در این زمینه دارند.

منبع: خبرگزارى ایرنا

 

  
; ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٤