هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

اخبار

تلفن گويا:

 

سيستم تلفن گويا يكي از متداولترين سيستمهاي اطلاع رساني رايج در دنيا مي باشد . فرودگاه مهرآباد با بكارگيري اين سيستم و آماده خدمات رساني به شما عزيزان مي باشد. در اين سيستم هموطنان ما مي تونند پس از تماس با شماره تلفن 199 و وارد نمودن شماره پرواز (يا شماره كاروان در پروازهاي حج ) و يا تاريخ و كد مبداء (شهر يا كشور ) و مقصد ، اطلاعات پروازي مورد نظر خود را به سادگي دريافت كنند . اين اطلاعات شامل جداول زمانبندي پرووازي مورد نظر خود را به سادگي دريافت كنند . اين اطلاعات شامل جداول زمانبندي پرواز ، زمان دقيق حركت هواپيماها و اعلام تغييرات احتمالي ، تاخيرهاي و ... را شامل مي شود .

 

از جمله مزاياي استفاده از اين سيستم عبارتند از :

·        ارتباط آسان و كم هزينه

·        دسترسي 24 ساعته

·        امكان دريافت اطلاعات از طريق فكس

·        هدايت قدم به قدم توسط اپراتور (بصورت خودكار‌)

·        امكان ثبت نام براي دريافت SMS بر روي تلفن همراه

·        دريافت سريع و به موقع اطلاعات پروازهاي فصلي و غير برنامه اي

 

راهنماي استفاده :

 

1-     با شماره تلفن 199 تماس حاصل نماييد .

2-     بر اساس راهنمايي هاي خودكار تلفن گويا ، وارد قسمت اطلاعات پرواز شويد .

3-     با راهنمايي هاي قدم به قدم تلفن گويا يكي از گزينه هاي زير را براي جستجو انتخاب و منتظر شنيدن اطلاعات بمانيد .

الف – كد شهر   ب- كد كشور   ج- شماره پرواز يا شماره كاروان

4-     در ادامه مي توانيد براي دريافت هر گونه تغيير در اطلاعات با وارد كردن شماره تلفن همراه خود ، در سيستم پيام كوتاه ، تغييرات پيش بيني شده اطلاعات را بر روي تلفن همراه خود دريافت كنيد .

5-     در صورت تمايل به اطلاعات بيشتر با وارد كردن شماره (0) مي توانيد به ابتداي جستجو برگرديد و داده هاي بيشتري را جستجو نماييد .

 

 

سيستم پيام كوتاه :

 

بهره گيري از سرويس پيام كوتاه (SMS به عنوان يكي از رايج ترين خدمات ارائه شده در زمينه دريافت اطلاعات پروازي ، رزرو و خريد بليت و انجام فرآيند صدورغير حضوري كارت پرواز مورد توجه بسياري از شركتهاي هوايي دنيا مي باشد . در اين راستا سازمان هواپيمايي كشوري به عنوان بزرگترين متولي خدمات هوايي اقدام به راه اندازي سيستم خدمات پيام كوتاه در چند فاز نموده است . فاز اول اين پروژه همزمان با آغاز پروازهاي حج تمتع سال 1382 در زمينه اطلاع رساني پروازي به بهره برداري رسيده است . در اين سيستم مسافرين و همراهان مي توانند با ارسال شماره پرواز (يا شماره كاروان در پروازهاي حج ) مورد نظر خود از طريق تلفن همراه به شماره 09122090020 و 09122070020 اطلاعات مربوط به اين پرواز شامل جدول زمانبندي پروازي ، زمانهاي دقيق حركت و فرود هواپيماها ، اعلام تغييرات احتمالي و تاخيرها را دريافت نمايند . در فازهاي آتي اطلاعاتي از قبيل شماره گيت ها ، شماره باجه هاي تحويل بار مسافر ، نوار نقاله (حاوي چمدان و ...) را با توجه به نياز كاربران براي آنها ارسال خواهد شد . در اين زمينه سعي شده است تا اطلاعات هر چه سريعتر به دست هموطنان برسد .

 

از جمله مزاياي اين سيستم :

 

·        دسترسي شبانه روزي

·        امكان دريافت اطلاعات به صورت نوشتاري

·        دريافت تغييرات اطلاعات پروازي به صورت خودكار

 

راهنماي استفاده :

 

1-     بوسيله پيام كوتاه (SMS) شماره پرواز يا شماره كاروان (پروازهاي حج ) خود را به شماره هاي 09122090020 و 09122070020 ارسال نماييد . پس از ارسال پيام ، مي توانيد برنامه زمان بندي را بصورت خودكار دريافت نماييد .در صورت بروز هر گونه تغيير در اين برنامه ، ‌اطلاعات جديد بر روي تفن همراه شما ارسال خواهد شد .

2-     در صورت عدم تمايل به دريافت تغييرات پروازي ، تنها كافي است پيام خود (شماره پرواز يا شماره كاروان ) را مجددا براي ما بفرستيد .

 

شبكه پيام نما:

 

اطلاع رساني عمومي از طريق رسانه هاي ارتباط جمعي ، يكي از اثر بخش ترين ابزارهاي است كه در اختيار نهادهاي اجرايي قرار گرفته است. سازمان هواپيمايي كشوري نيز با بكارگيري سيستم پيام نما امكان اطلاع رساني پروازي را از طريق تلويزيون ، به عنوان يكي از موثرترين اين رسانه ها ، فراهم كرده است .

ارائه اطلاعات سفر و به تبع آن برنامه زمان بندي پروازها از جمله پرو‍ژه هايي است كه در دستور كار اين سازمان قرار گرفته و همزمان با پروازهاي حج سال 1382 در فاز اول به بهره برداري رسيده است . اين اطلاعات را ميتوان در شبكه ي فارسي پيام نما و در صفحه 450 مشاهده نمود .

قابل ذكر است در اين سيستم تنها جداول پروازي موجود مي باشد و دسترسي به صفحات مختلف آن به سادگي صورت مي پذيرد .

 

به نقل از سايت سازمان هواپيمايی کشور. هم چنين در اين سايت می توانيد از آخرين وضعيت پرواز ها مطلع شويد

  
; ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ فروردین ۱۳۸۳