هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

نکته

چند روز پيش در گشت و گذار بين سايت های مختلف به نکته ای برخوردم که به نظرم آمد ممکن است مورد استفاده دوستان معلم باشد. پرستاری تعريف می کرد ه است که استادی در امتحان يکی از دروس تخصصی در پايان سوالات  سوالی را مطرح کرده بود با اين عبارت که : اسم کوچک خدمتگزار اين طبقه چيست؟ و بعد هم ادامه ماجرا که اين سوال به اين منظور آمده است که برخی از مشاغل به دليل اهميتی که دارند  لازم است طوری آموزش ببينند که دقت نظر آنها را در مورد حتی مسايل جزی و کم اهميت افزايش دهد.

اين مطلب مرا به ياد روزگار شيرين معلمی انداخت و يکی از مشکلات رايج و شايعی که حتی امروزه نيز معلمان با آن مواجه اند. و آن هم عدم دقت فراگيران به تمامی متن سوالات امتحانی است. يادم می آيد که يک سال در اولين سوال آزمون يک درس  عبارتی را طرح کرده بودم و نمره اندکی هم برايش در نظر گرفتم با اين مضمون:

من همه سوالات را با دقت می خوانم  و به همه بخش های آن پاسخ می دهم.

نتايج بدست آمده بسيار قابل توجه بود     تا نظر شما چه باشد.

  
; ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٩ اسفند ۱۳۸۳