هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

زيان های کمبود اطلاعات جغرافيای فرهنگی

کمبود اطلاعات فرهنگی و ميليون ها دلار هزينه برای مايکروسافت                                                                                                                    
کمبود اطلاعات در مورد فرهنگ‌هاى مختلف، ميليون‌ها دلار هزينه براى مايکروسافت در برداشته است.

استفاده‌ى مايکروسافت از تلاوتى از قرآن کريم به عنوان بخشى از موسيقى متن يکى از بازى‌هاى کامپيوترى باعث اعتراض شديد دولت عربستان سعودى شده است. پس از آن، اين شرکت نسخه‌ى جديدى از بازى بدون موسيقى مزبور را منتشر کرده است، اما با اين تصور که خطاى آن‌ها محسوس نيست، نسخه‌هاى پيشين را از بازار جمع آورى نکرده است. به دليل همين امر، دولت سعودى اين بازى را تحريم و ممنوع نموده و تقاضاى معذرت خواهى کرده است. پس از آن مايکروسافت اين بازى را جمع آورى کرده است.

اين شرکت بزرگ نرم افزارى علاوه بر اين، دولت سعودى را با ايجاد بازى ديگرى که در آن جنگجويان مسلمان کليساها را به مسجد تبديل مى‌کرده‌اند مورد اهانت قرار داده است. اين بازى نيز سر انجام از بازار جمع آورى شده است.تام ادواردز، رييس برنامه ريزى سياسى و جغرافيايى مايکروسافت در اين زمينه گفته است که پرسنل او به کلاس‌هاى آموزش جغرافيا فرستاده شده‌اند، چرا که برخى از آن‌ها ديد گنگ و مختصرى در مورد ساير نقاط دنيا دارند.

  
; ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳۸۳