هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

اعطاي رايگان تصاوير ماهواره‌يي به پروژه‌هاي تحقيقاتي و دانشجويي

چهارشنبه,25 شهريور 1383

سازمان جغرافيايي وزارت دفاع تصاوير ماهواره‌يي را به رايگان در اختيار پروژه‌هاي تحقيقاتي و دانشجويي قرار مي‌دهد.

به گزارش بخش خبر سايت اخبار فن‌آوري اطلاعات ايران، از ايسنا، تا كنون بالغ بر يكصد تصوير به دانشجويان دانشگاه‌هاي مختلف كشور اعطا شده است.
ايستگاه دريافت ماهواره‌يي سپهر (وابسته به سازمان جغرافيايي وزارت دفاع) تصاوير ماهواره‌يي را در مناطق و اقليم‌هاي مختلف براي امور تحقيقاتي به صورت رايگان در اختيار دانشگاه‌ها و پژوهشكده‌هاي كشور قرار مي‌دهد.
اين اقدام در پي انعقاد تفاهم نامه‌ ميان وزارتخانه‌هاي دفاع و علوم، تحقيقات و فناوري و مطابق با ماده‌ي 178 قانون برنامه‌ي سوم توسعه‌ي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور صورت مي‌گيرد.
سازمان جغرافيايي وزارت دفاع به منظور حمايت از پروژه‌هاي تحقيقاتي و ايفاي نقش گسترش مرزهاي دانش و تحقق توسعه‌ي پايدار و ايجاد تعامل موثر و سازنده‌ي جغرافيايي با دانشگاه‌ها و موسسات تحقيقاتي چنين خدماتي را ارائه مي‌دهد.
گفتني است كه دانشگاه‌ها و پژوهشكده‌ها يك نسخه از تحقيقات انجام گرفته (با كمك تصاوير فوق) را به منظور بهره‌برداري در اختيار بانك اطلاعات سازمان جغرافيايي قرار مي‌دهند.

  
; ساعت ۸:۱٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸۳