هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

مرتفع ترین دریاچه جهان

 

 

دریاچه تی تی کاکا در ارتفاع  3812 متری از سطح دریا مرتفع ترین دریاچه جهان است . این دریاچه در مرز پرو و ​​بولیوی همچنین بزرگترین دریاچه  آمریکای جنوبی است.

  
; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٢


دورترین نقطه از مرکز زمین

اگر چه قله اورست در رشته کوه هیمالیا باارتفاع 8848 متر مرتفع ترین نقطه کره زمین است اما قله Chimborazo با ارتفاع 6130 متر به دلیل قرار گرفتن بر روی خط استوا بیشترین فاصله را از مرکز زمین دارد.به دلیل شکل خاص کره زمین، شعاع کره زمین در استوا بیشترین مقدار است. چیمبورازو فقط یک درجه با استوا فاصله دارد در حالیکه این مقدار برای اورست (بلندترین قله جهان) 28 درجه است. فاصله قله چیمبورازو از مرکز زمین 6,384.4 کیلومتر است و این فاصله برای اورست 6,382.3 کیلومتر است که دقیقاً 2,168 متر از اورست بیشتر است.چیمبورازو نخستین بار در سال ۱۸۰۲ توسط الکساندر فون هومبولت، جغرافیدان و سیاح آلمانی مورد کاوش قرار گرفت.

  
; ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٢


عمیق ترین غار زمین

غار Krubera در آبخازیای گرجستان عمیق ترین غار زمین است که بیش از 2000 متر عمق دارد.

  
; ساعت ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٢


داغ ترین مکان مسکونی جهان

شهر Dallol در اتیوپی با میانگین درمای 34.4 درجه مشخص شده است شهری که روزهای به شهر ارواح شباهت دارد

  
; ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٢


یک سایت مفید که مسیر عبور انسان اولیه را در جهان نشان می دهد

 

روی تصاویر کلیک کنید

  
; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩٢