هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

دومین همایش جغرافیا و برنامه ریزی در دانشگاه اصفهان

  
; ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۱


اولین کنفرانس ملی سامانه های سطوح آبگیر باران

  
; ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٩ مهر ۱۳٩۱


آدرس گروه جغرافیای دانشگاههای انگلستان

 

University Department name Website University of Aberdeen Department of Geography & Environment www.abdn.ac.uk/geography/ University of Wales, Aberystwyth Institute of Geography & Earth Studies www.aber.ac.uk/iges Bath Spa University College Department of Geography www.bathspa.ac.uk/ Birkbeck College, University of London Department of Geography www.bbk.ac.uk/geog University of Birmingham School of Geography, Earth & Environmental Sciences www.gees.bham.ac.uk/geography/ University of Bradford Department of Geography & Environmental Science www.brad.ac.uk/acad/envsci/envisci.htm University of Brighton Division of 

ادامه مطلب   
; ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۸ مهر ۱۳٩۱


نقشه ایران در دوره های مختلف تاریخی

  
; ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢ مهر ۱۳٩۱


وضعیت کلاهک های یخی قطب

وضعیت کلاهک های یخی قطب ها به عنوان شاخصی برای اوضاع اقلیمی کره زمین به حساب می آیند .

همان‌طور که در این تصویر بازسازی‌شده از اطلاعات ماهواره‌ای در روز 16 سپتامبر/26 شهریورماه می‌بینید، سطح دریای یخ‌زده شمالی به کمترین مقدار ثبت‌شده در تاریخ رسید.
به گزارش خبرآنلاین به نقل از نیوساینتیست سطح یخچال‌های قطب شمال زمین در روز 16 سپتامبر / 26 شهریورماه به 3.41 میلیون کیلومتر مربع رسید که در مقایسه با رکورد پیشین (4.17 میلیون کیلومترمربع در تابستان 2007/1386) به مراتب کم‌تر است. خط زردرنگی که در تصویر رسم شده، متوسط حداقل محدوده یخچال‌های قطبی را طی 30 سال اخیر نشان می‌دهد. 
دریای یخ‌زده قطب شمال هر تابستان و با گرم‌شدن هوا شروع به ذوب شدن می‌کند و از وسعتش کاسته می‌شود و با سردشدن هوا در زمستان، دوباره یخ می‌بندد و بر وسعتش افزوده می‌شود. اما تغییرات آب‌وهوایی حاصل از گرمایش جهانی باعث شده از ضخامت یخچال‌های قطبی کاسته شود و هر تابستان حجم بیشتری از آب ذوب شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در آینده نه چندان دور، کلاهک یخی قطب شمال در تابستان‌ها ناپدید خواهد شد.

منبع :تابناک

  
; ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۱ مهر ۱۳٩۱