هدف هاي اين وبلاگ ارتقاي آموزش جغرافیا ارتقاي ديدگاه هاي منطقي معرفي برخي از شيوه هاي نوين آموزش ايجاد پل ارتباطي بين همه کساني که به جغرافیا وآموزش جغرافیا علاقه مندند پاسخ به پرسش هائي که در زمينه کتاب هاي درسي جغرافیا مطرح مي شود معرفي برخي از وب سايت ها و نرم افزارهاي مناسب جغرافیا طرح پرسش ها ،اخبار و سرگرمي هاي جالب جغرافیا مخاطبان وبلاگ دانش آموزان ، معلمان جغرافیا و علوم ، دانشجويان جغرافیا ، استادان آموزش جغرافیا و همّه کساني که به جغرافیا و آموزش آن علاقه مندند

گرمای زمین ونتایج ان

شدت گرفتن بحران گرمای زمین منجر به نتایج و تاثیرات غیر معمول و شگفت انگیزی می شود که می تواند به بحرانی بر روی زمین و برای ساکنان آن تبدیل شود. در گزارشی به بررسی این تاثیرات شگفت انگیز پرداخته شده است.

نشریه علمی لایو ساینس در گزارشی قابل توجه به تاثیرات گرمای جهانی در زمین پرداخته است. تغییرات جوی زمین نشانه های مخربی به شکلهای عجیب از خود نشان می دهد که بر اساس این نشانه ها انسان باید خود را برای آتش سوزی های مهیب جنگلها، ناپدید شدن دریاچه ها، آلرژی های عجیب و ظهور مجدد بیماری هایی که در گذشته های دور از بین رفته اند آماده سازد.

آلرژیهای شدید: گرمای جهانی یکی از موارد قابل سرزنشی است که عامل بروز آلرژیهای شدید فصلی است. این آلرژیها دارای علائمی مانند حملات عطسه ای و خارش چشمها است که هر سال افراد مبتلا به آن دوره شدیدتری را تجربه می کنند. طی دهه گذشته به تعداد افرادی که به این آلرژیها و آسم مبتلا می شوند افزوده شده و تغییرات ناگهانی نحوه زندگی و آلودگی انسانها را در برابر آلرژی ها آسیب پذیر کرده است. مطالعات نشان می دهد افزایش میزان دی اکسید کربن که عاملی کلیدی در آلودگی هوا و افزایش گرمای جهانی است، در رشد سریع گیاهان و تولید گرده بیشتر نیز نقش مهمی به عهده دارد که در این صورت با افزوده شدن میزان مواد آلرژی زا در هوا فصل آلرژی نیز طولانی تر خواهد شد.

ادامه مطلب   
; ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸۸